Shivago Spa

Masaż Twarzy

Dotyk dłoni pobudzi głębokie warstwy skóry i rozluźni mięśnie, a tym samym wspomoże produkcję kolagenu i elastyny.

Dostępne warianty:

(cena różni się w zależności od lokalizacji)

Jak przygotować się do masażu?

Masaż twarzy składa się z trzech etapów. Do pierwszego należy oczyszczenie twarzy specjalnym preparatem. Następnie za pomocą regenerującego i odżywczego kremu specjalistka zaczyna głęboko masować mięśnie twarzy. Ostatnim z etapów jest nałożenie na skórę twarzy nawilżającego, zakańczającego zabieg kremu.

Możesz także zdecydować się na kompleksową usługę, jaką jest masaż tajski z olejkami + masaż twarzy.

W dniu zabiegu zaleca się, aby pacjent zjadł lekkostrawny posiłek i pił duże ilości wody. Ręcznik i czepek ochronny na włosy klient otrzyma na miejscu.

Historia oraz co to za masaż

Legenda japońska głosi, że w dawnych czasach korzystała z niego tylko rodzina cesarska.
Masaż twarzy, choć popularny już od XV wieku, stał się szczególnie znany w Japonii, gdzie legenda głosi, że korzystała z niego rodzina cesarska oraz najbogatsze warstwy społeczeństwa. Masaż orientalny twarzy był uważany za wyjątkowy zabieg, mający za zadanie usuwanie wszelkich niedoskonałości oraz odmładzanie skóry.

Ten zabieg był doceniany nie tylko ze względu na efekty estetyczne, ale również za swoje właściwości relaksacyjne i zdrowotne. Masaż twarzy pobudza krążenie krwi, co przyczynia się do dotlenienia komórek skóry, co z kolei wpływa na zdrowszy wygląd oraz lepsze nawilżenie. Regularne masowanie twarzy pomaga także w redukcji zmarszczek, opuchlizny i zasinień pod oczami.

Dziś masaż twarzy jest powszechnie dostępny w salonach kosmetycznych i spa na całym świecie. Współczesne techniki masażu twarzy, takie jak drenaż limfatyczny, masaż Shiatsu czy masaż tajski twarzy, łączą tradycyjne metody z nowoczesnym podejściem do pielęgnacji skóry. Stosowanie masażu twarzy w codziennej pielęgnacji przyczynia się do zachowania młodego i promiennego wyglądu, poprawiając zarówno kondycję skóry, jak i samopoczucie.

Masaż Twarzy

“Droga do naturalnego piękna” – tak w języku japońskim określany jest masaż twarzy…
Pragniesz w naturalny sposób poprawić wygląd skóry na twarzy, a przy tym odstresować się i dostarczyć organizmowi pełną dawkę energii? Mamy dla Ciebie propozycję – masaż orientalny twarzy!

Dotyk dłoni pobudzi głębokie warstwy skóry i rozluźni mięśnie, a tym samym wspomoże produkcję kolagenu i elastyny. W efekcie skóra stanie się jędrna, elastyczna, wygładzona i napięta!

Jak widać, oprócz działania relaksacyjnego, masaż twarzy wpływa na odmłodzenie i odżywienie skóry. A to wszystko za pomocą techniki, podczas której masażystka punktowo uciska twarz.


Masaż orientalny twarzy – kiedy miał swoje początki?


Masaż twarzy wywodzi się z okolic XV wieku. Legenda japońska głosi, że w ówczesnych czasach korzystała z niego tylko rodzina cesarska, a także najbogatsze społeczeństwo. Masaż orientalny twarzy miał za zadanie usunąć wszelkie niedoskonałości i odmłodzić jej skórę…


Masaż twarzy – jak wpływa na skórę?


Efekty na skórze twarzy widoczne są niemal natychmiast. Skóra jest wygładzona, rozpromieniona i pełna blasku. Dodatkowo klienci czują się odprężeni i zrelaksowani. Jakie inne właściwości zdrowotne uzyskasz po regularnych masażach twarzy? Sam zobacz!

Opóźnia proces starzenia się skóry
Systematycznie wykonywany masaż twarzy przyczynia się do odmłodzenia skóry, głównie poprzez wzmocnienie mięśni twarzy. Pacjenci zauważają różnicę ekspresowo. Skóra jest dotleniona, zregenerowana, a kolorystycznie ujednolicona.

Pomaga w usunięciu sińców i worków pod oczami
W trakcie magicznego dotyku dłoni dochodzi do pobudzenia przepływu krwi i limfy. Jeśli jest on zaburzony, klienci skarżą się na opuchnięcie i brzydki kolor skóry pod oczami.

Polepszenie owalu twarzy
Masowanie skóry twarzy powoduje pobudzenie głębokich warstw skóry. W efekcie dochodzi do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, które przyczyniają się do właściwego napięcia skóry i zniwelowania płytkich zmarszczek.

Kto powinien skorzystać z masażu twarzy?


Masaż twarzy polecany jest osobom, które w naturalny sposób chcą poprawić wygląd skóry twarzy, a dodatkowo odpocząć i rozładować negatywne napięcie. Jest to również forma terapii dla pacjentów po porażeniu nerwu twarzowego. Wpływ na tkankę łączną i wzmocnienie krążenia żylno-limfatycznego przyczynia się do szybszego powrotu do zdrowia.

Może być wykonywany w połączeniu z masażem tajskim, balijskim czy masażem tajskim olejkami aromatycznymi. Polecamy także usługę zabiegu na twarz, na którą składa się peeling, maseczka i masaż twarzy.


Masaż twarzy – jak przebiega? Jak się do niego przygotować?


Masaż twarzy składa się z trzech etapów. Do pierwszego należy oczyszczenie twarzy specjalnym preparatem. Następnie za pomocą regenerującego i odżywczego kremu specjalistka zaczyna głęboko masować mięśnie twarzy. Ostatnim z etapów jest nałożenie na skórę twarzy nawilżającego, zakańczającego zabieg kremu.

Możesz także zdecydować się na kompleksową usługę, jaką jest masaż tajski z olejkami + masaż twarzy.

Przygotowanie do zabiegu masażu twarzy


W dniu zabiegu zaleca się, aby pacjent zjadł lekkostrawny posiłek i pił duże ilości wody. Ręcznik i czepek ochronny na włosy klient otrzyma na miejscu.


Czy są przeciwwskazania do masażu twarzy?


Niestety tak. Nie wszyscy mogą pokusić się o pełen przyjemności i odprężenia zabieg.

Z masażu twarzy nie mogą skorzystać osoby:

• z podwyższoną temperaturą,
• z aktywnym wirusem opryszczki,
• z trądzikiem,
• z przerwaną ciągłością naskórka (ze świeżymi, otwartymi ranami skórnymi),
• z infekcjami,
• z powiększonymi węzłami chłonnymi,
• po ekstrakcji zęba.


Masaż twarzy – rezerwacja w mgnieniu oka!


Marzysz o napiętej, ujędrnionej, wygładzonej i rozpromienionej skórze twarzy bez ingerencji zabiegów medycyny estetycznej? Odżywioną, a zarazem zregenerowaną skórę na twarzy uzyskasz dzięki regularnym masażom twarzy! Nie czekaj – w trakcie zabiegu poczujesz się nieziemsko!

Masaż twarzy możesz kupić również jako voucher podarunkowy dla bliskiej osoby lub w pakiecie zabiegowym, gdzie wykonywany jest peeling, maseczka i masaż twarzy. A to wszystko w naszym salonie! Shivago Thai Bali Spa!


Podczas wizyty w salonie masażu orientalnego Shivago Thai Bali Spa, Klient uiszcza opłatę za wstęp do wybranej strefy relaksu. W ramach ustalonego czasu ma możliwość korzystania z usług dostępnych w tej specjalnej strefie.