Shivago Spa

Masaż Tkanek Głębokich 

Intensywna terapia, która ma na celu zniwelowanie bólu mięśni, urazów i stanów zapalnych stawów.

Dostępne warianty:

(cena różni się w zależności od lokalizacji)

Jak przygotować się do masażu?

Masaż odbywa się w pozycji leżącej. Masażysta wykonuje ruchy łokciami, przedramionami, palcami (z wyjątkiem kciuków) pod kątem skośnym. Terapeuta rozciąga tkankę, ale nie uciska jej, a obserwuje stan jej napięcia. Przy tym dobiera siłę i techniki wykonywanych ruchów.

Nie ma konkretnych wytycznych, w jaki sposób przygotować się do zabiegu. Ważne, aby pacjent w dniu masażu spożywał tylko lekkostrawne posiłki i pił duże ilości wody. Nie zaleca się stosowania oliwek, kremów i balsamów. Co z ubraniem i innymi rzeczami? Wszystko co potrzebne, czeka na Ciebie w salonie masażu orientalnego Shivago Thai Bali Spa.

Historia oraz co to za masaż

Masaż tkanek głębokich powstał z Rolfingu, czyli terapii, której celem było stworzenie równowagi
Masaż tkanek głębokich wywodzi się z Rolfingu, terapii opracowanej przez Dr. Idę Rolf w latach 50. XX wieku. Głównym celem tej metody było przywrócenie równowagi w ciele poprzez eliminację bólu i napięcia mięśniowego. Rolfing opiera się na przekonaniu, że niewłaściwe ułożenie tkanek łącznych, zwanych fasciami, może prowadzić do ograniczonego zakresu ruchu, dyskomfortu i chronicznego bólu.

Masaż tkanek głębokich, inspirowany Rolfingiem, skupia się na manipulacji i rozluźnieniu fascii oraz mięśni. Terapeuci stosując tę technikę, wykorzystują wolne, długie i mocne uciśnięcia, aby docierać do głębszych warstw mięśni. Dzięki temu zabiegowi, usuwane są zgrubienia, zrosty oraz napięcia w tkankach mięśniowych, co przyczynia się do poprawy mobilności i funkcjonowania ciała.

Masaż tkanek głębokich jest szczególnie korzystny dla osób doświadczających chronicznego bólu, ograniczonego zakresu ruchu czy stanów zapalnych. Pomaga również w regeneracji po intensywnym wysiłku fizycznym. Stosowany zarówno w celach terapeutycznych, jak i relaksacyjnych, masaż tkanek głębokich przyczynia się do poprawy ogólnej kondycji organizmu, zwiększa elastyczność mięśni i wspomaga procesy gojenia.

Masaż Tkanek Głębokich 

Masaż tkanek głębokich, zwany też głębokim masażem łącznotkankowym ma na celu odbudowę tkanki łącznej i mięśniowej poprzez rozluźnienie napiętych mięśni. W trakcie masażu stosowane są różne techniki, które tak naprawdę nie wymagają mocnych ucisków i siły przez masażystę, wręcz przeciwnie. Zabieg jest delikatny i powolny.

Masaż ten polega przede wszystkim na rozpoznaniu i zrozumieniu powłok ciała, tak aby móc w odpowiedni sposób pracować z tkanką. Podczas masażu wykorzystywane są palce, kostki palców, łokcie i przedramiona. Głównym jego celem jest zmniejszenie napięcia mięśni i dysfunkcja układu mięśniowo-powięziowego, w sposób łagodny, a zarazem bezpieczny dla pacjenta.


Masaż tkanek głębokich – historia


Masaż tkanek głębokich ma swoje korzenie w Rolfingu, terapii opracowanej przez amerykańską biochemiczkę Dr Idę Rolf w latach 40. XX wieku. Rolfing, znany również jako Integracja Strukturalna, miał na celu poprawę postawy i równowagi ciała poprzez manipulację i uwolnienie głębokich warstw mięśni oraz powięzi, które otaczają i wspierają mięśnie. Terapia ta zdobyła szerokie uznanie jako skuteczna metoda leczenia bólu i napięcia mięśniowego.

Z czasem Rolfing ewoluował, dając początek masażowi tkanek głębokich, który stał się niezależną i wysoko cenioną formą terapii manualnej.


Właściwości zdrowotne masażu tkanek głębokich! Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?


Masaż tkanek głębokich należy do intensywnej terapii, która ma na celu zniwelowanie bólu mięśni, urazów i stanów zapalnych stawów. Zabieg pomaga pozbyć się dolegliwości bólowych kręgosłupa. Regularnie wykonywany – zwiększa ruchomość stawów i usuwa wady postawy. Poprawia także estetykę sylwetki, ergonomię siedzenia, stania, czy poruszania się.

Zaobserwowano, że masaż tkanek głębokich usuwa przykurcz mięśni i ścięgien, dlatego tak często polecany jest osobom mającym siedzący tryb pracy. Regularne zabiegi pozwalają im osiągnąć pełną ruchomość ciała.

Kto powinien skorzystać z masażu tkanek głębokich?


Ten rodzaj masażu polecany jest osobom z przewlekłym bólem mięśniowym, zmniejszoną ruchomością stawów, przykurczem ścięgien i mięśni, rwą kulszową, bólami kręgosłupa, napięciowym bólem głowy oraz z wadami postawy.

Do efektów masażu tkanek głębokich zalicza się przede wszystkim:

• zwiększoną elastyczność i ruchomość tkanek,
• właściwą postawę ciała i sylwetki,
• niwelowanie napięć mięśniowych,
• dotlenienie tkanek.

Jeśli potrzebujesz masażu pełnego relaksu i odprężenia – zdecyduj się na masaż balijski lub masaż na 4 ręce! Jesteśmy pewni, że będziesz oszołomiony wizytą w naszym salonie Shivago Thai Bali Spa!


Przebieg masażu tkanek głębokich. Jak się przygotować do zabiegu?


Masaż odbywa się w pozycji leżącej. Masażysta wykonuje ruchy łokciami, przedramionami, palcami (za wyjątkiem kciuków) pod kątem skośnym. Terapeuta rozciąga tkankę, ale nie uciska jej, a obserwuje stan jej napięcia. Przy tym dobiera siłę i techniki wykonywanych ruchów.

Nie ma konkretnych wytycznych w jaki sposób przygotować się do zabiegu. Ważne, aby pacjent w dniu masażu spożywał tylko lekkostrawne posiłki i pił duże ilości wody. Nie zaleca się stosowania oliwek, kremów i balsamów. Co z ubraniem? Do tego rodzaju masażu należy mieć na sobie luźne, wygodne ubranie.


Czy są przeciwwskazania do masażu tkanek głębokich?


masaż tkanek głębokich należy do intensywnych zabiegów, dlatego powinien być wykonywany po godzinach pracy lub w dniu wolnym od zajęć.

Z zabiegu nie mogą korzystać kobiety w ciąży i osoby:

• z nowotworem,
• z ostrymi stanami zapalnymi ścięgien i mięśni,
• z podwyższoną temperaturą ciała,
• z aktywnymi infekcjami,
• ze świeżymi ranami, obejmującymi dużą powierzchnię ciała,
• z chorobami skóry,
• z hemofilią,
• z zakrzepami krwi.


Masaż tkanek głębokich – dlaczego warto dokonać rezerwacji?


Jeśli masz wady postawy, dokucza Ci ból kręgosłupa, mięśni, stawów, migrenowe bóle głowy – nie masz się nad czym zastanawiać! Po masażu tkanek głębokich natychmiast poczujesz się lepiej! Napięcie nagromadzone w układzie mięśniowo-powięziowym zniknie, a z nim dyskomfort i ciężkość ciała.

Zabieg wykonywany jest przez profesjonalistki prosto z Tajlandii! Tylko u nas – w salonie Shivago Thai Bali Spa!


Podczas wizyty w salonie masażu orientalnego Shivago Thai Bali Spa, Klient uiszcza opłatę za wstęp do wybranej strefy relaksu. W ramach ustalonego czasu ma możliwość korzystania z usług dostępnych w tej specjalnej strefie.

Bon dla Taty - masaż tkanek głębokich 60min

Oferta ważna w dniach 17-23.06.2024r.