Shivago Spa

Masaż Relaksacyjny Gorącymi Kamieniami

Odżywia, regeneruje skórę i oczyszcza organizm ze szkodliwych toksyn.

Dostępne warianty:

(cena różni się w zależności od lokalizacji)

Jak przygotować się do masażu?

Masaż rozpoczyna się od masowania pleców, kolejno rąk, nóg, brzucha i klatki piersiowej za pomocą całych dłoni. Ruchy podczas zabiegu są silne i powolne, powodując tym samym głęboką stymulację tkanki mięśniowej i skórnej. Największa uwaga skupiona jest na szyi, karku i barkach. To w tych miejscach dochodzi do uciskania punktów energetycznych.

Osoby decydujące się na masaż balijski nie powinny spożywać posiłków przez 2 – 3 godziny przed planowanym zabiegiem. W dniu zabiegu zaleca się picie dużych ilości wody. Będąc już w gabinecie masażu, należy zdjąć biżuterię, wyciszyć telefon komórkowy i postarać się zrelaksować. Po zabiegu należy zadbać o 15-20 minutowy odpoczynek.

Historia oraz co to za masaż

Masaż za pomocą rozgrzanych kamieni wywodzi się ze starożytności, a konkretniej z Dalekiego Wschodu.
Masaż za pomocą rozgrzanych kamieni ma swoje korzenie w starożytności, a konkretniej na terenach Dalekiego Wschodu, gdzie był praktykowany przez chińskich i tajskich lekarzy. W medycynie chińskiej uważano, że w ciele człowieka znajdują się kanały energetyczne, zwane meridianami, którymi przemieszcza się życiowa energia, czyli chi. Lekarze chińscy wierzyli, że masaż ciepłymi kamieniami pobudza tę „zastaną” energię, przywracając równowagę oraz harmonię ciału i duszy.

W trakcie masażu rozgrzewane kamienie umieszczane są na wybranych punktach ciała, które odpowiadają za przepływ energii. Ciepło emanujące z kamieni pomaga rozluźnić napięte mięśnie i zwiększyć przepływ krwi, co sprzyja relaksacji i odprężeniu. Z czasem masaż kamieniami rozprzestrzenił się na inne kultury, takie jak kultura hawajska, gdzie tradycyjnie stosowano kamienie bazaltowe.

Masaż Relaksacyjny Gorącymi Kamieniami

Masaż relaksacyjny kamieniami wulkanicznymi to z pewnością marzenie każdej zapracowanej osoby. Zabieg ten wykazuje działanie odprężające, ale i lecznicze, dlatego jest tak często wybierany przez pacjentów. Masaż charakteryzuje się zastosowaniem kamieni podgrzanych do odpowiedniej temperatury, dlatego pacjenci odczuwają przyjemność 2 w 1, czyli przez dotyk dłoni i ciepło przykładanych do ciała kamieni. Masaż gorącymi kamieniami odpowiada za lepsza wymianę krwi poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Co więcej? Ten rodzaj masażu przyspiesza metabolizm, dlatego tak chętnie korzystają z niego osoby odchudzające się, aktywne fizycznie i chcące zminimalizować cellulit.


Historia masażu relaksacyjnego kamieniami


Masaż za pomocą rozgrzanych kamieni wywodzi się ze starożytności, a konkretniej z Dalekiego Wschodu. Został wymyślony przez chińskich lekarzy, którzy to wierzyli, że w ciele człowieka znajdują się kanały energetyczne, przez które przemieszcza się energia. Uważali oni, że masaż ciepłymi kamieniami pobudzi “zastaną” energię, a tym samym przywróci ciału i duszy harmonię i spokój.


Masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi i jego zdrowotny wpływ na organizm człowieka


Masaż kamieniami bazaltowymi, podobnie jak masaż tajski, balijski, czy masaż na 4 ręce korzystnie wpływa na organizm człowieka. Regularnie stosowany przyczynia się do wielu pozytywnych zmian, zachodzącym na ciele i na skórze. Oto niektóre z nich:

Odżywia, regeneruje skórę i oczyszcza organizm ze szkodliwych toksyn
Masaż za pomocą gorących kamieni wulkanicznych pobudza krążenie krwi i limfy, a tym samym odpowiada za właściwe dotlenienie skóry i nawilżenie skóry. W efekcie dochodzi do jej ujędrnienia i wygładzenia. Ponadto, masowanie pomaga oczyścić organizm z toksycznych substancji.

Zmniejsza stres i poprawia nastrój
Klimatyczna muzyka, magiczna atmosfera, a przy tym relaksacyjny, odprężający dotyk i uczucie delikatnego ciepła – to wszystko powoduje, że pacjent korzystający z masażu za pomocą gorących kamieni wychodzi z niego rozluźniony, wyciszony i spokojny, jak nigdy dotąd. A na to wszystko mają wpływ wydzielane endorfiny, hormony odpowiadające za uczucie szczęścia i radości.

Działa przeciwbólowo i wzmacniająco na układ krwionośny
Podczas zabiegu dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, a w efekcie do zwiększenie przepływu krwi. Dochodzi zatem do pobudzenia materii, rozluźnienia napiętych mięśni i lepszej pracy serca.

Korzystnie wpływa na problemy z kręgosłupem
Przeprowadzono badania odnośnie wpływu masażu klasycznego na bóle kręgosłupa. Okazało się, że po kilku zabiegach ból radykalnie zmniejszył się. Podobnie jest z masażem gorącymi kamieniami wapiennymi. Ciepło oddawane podczas masowania zmniejsza napięcie mięśniowe, a tym samym przyczynia się do obniżenia bólu kręgosłupa i zmian zwyrodnieniowych.

Dla kogo przeznaczony jest masaż gorącymi kamieniami?


Usługa ta wskazana jest osobom zmęczonym, zestresowanym, cierpiącym na bóle mięśniowe, czy bóle kręgosłupa. Pacjenci borykający się z obrzękami limfatycznymi, ze skórą pozbawioną odżywienia i blasku również powinny zastanowić się nad wyborem tej usługi.


Jak wygląda masaż gorącymi kamieniami bazaltowymi?


Masaż odbywa się w bieliźnie jednorazowej, w pomieszczeniu przepełnionym spokojną muzyką i zapachem aromatycznych olejków. Na początku stosuje się masaż początkowy, by odpowiednio rozgrzać i przygotować ciało. W tym czasie dochodzi do podgrzania kamieni bazaltowych, tak by osiągnęły temperaturę ok. 50 stopni. Kolejno, kamienie umieszczane są na ciele osoby masowanej, czyli na brzuchu, nogach, lędźwiach i dłoniach. Masażystka za pomocą pewnych i płynnych ruchów przesuwa kamienie wzdłuż danej partii ciała. W trakcie zabiegu ciało natłuszczane jest oliwa, tak by kamienie można było z łatwością przesunąć po ciele pacjenta.


Czy należy się odpowiednio przygotować do masażu?


Wystarczy, że w dniu planowanego zabiegu pacjent będzie spożywał lekkie, bogate w składniki odżywcze posiłki, najpóźniej 1-2 godziny przed masażem i pił duże ilości wody. Oprócz tego zalecamy, aby się odstresować i skupić się na masażu. Nie trzeba ze sobą zabierać dodatkowego ubrania, gdyż bieliznę jednorazową i ręcznik są dostępne na miejscu.


Kto nie może skorzystać z masażu gorącymi kamieniami?


Jak się okazuje, są też przeciwwskazania do wykonania tego typu masażu. Przede wszystkim z zabiegu nie mogą korzystać kobiety w ciąży, kobiety podczas menstruacji, pacjenci chorujący na różnego rodzaju nowotwory, osoby mające świeże, otwarte rany, z wrażliwą i delikatną skórą, z chorobami serca, z infekcją, z podwyższoną temperaturą i wrażliwe na ciepło.


Dlaczego masaż gorącymi kamieniami?


Jeszcze się zastanawiasz nad rezerwacją wizyty? Nie masz nad czym! Będziesz masowany kamieniami, które są częścią skał wulkanicznych. Jak to możliwe? W momencie erupcji wulkanu lawa wydostająca się spod powierzchni ziemi z czasem zastygła. I tak właśnie powstały kamienie bazaltowe.

Nie czekaj – niezapomniane chwile w salonie Shivago Thai Bali Spa są w zasięgu wzroku…


Podczas wizyty w salonie masażu orientalnego Shivago Thai Bali Spa, Klient uiszcza opłatę za wstęp do wybranej strefy relaksu. W ramach ustalonego czasu ma możliwość korzystania z usług dostępnych w tej specjalnej strefie.

Bon dla Taty - masaż tkanek głębokich 60min

Oferta ważna w dniach 17-23.06.2024r.